Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

מעוניינים להוסיף פרגולה למרפסת הבית? חשוב שתדעו

21.1.20

בשנים האחרונות רבים מעדיפים לרכוש דירה עם מרפסת שמש צמודה. הזדמנות ליהנות מהאוויר הפתוח בלי לזוז מהבית. המרפסת מתאימה לאתנחתא, אירוח ומשדרגת באופן משמעותי את הנכס. יש בניינים שנבנים מראש עם מרפסות בשיטות שונות ואחרים עוברים במסגרת תמ"א 38 או תהליך שיפוץ והרחבה תוספת של מרפסות.
הפרגולה היא פריט חיוני לכל מרפסת כאשר מחפשים פתרון הצללה אמין שיוכל לספק צל במהלך העונה החמה. בעקבות תיקון 101 לחוק התכנון והבניה המכונה גם "רפורמת הפרגולות", יותר דיירים מתקינים פרגולות בהליך מקוצר התורם לאיכות חייהם.
אילו סוגים של פרגולות יש בשוק וכיצד לבחור את הפרגולה האולטימטיבית למרפסת שלכם?

הצללה שמקפיצה את חוויית המגורים

בשלב הראשון חשוב להגדיר את השטח המיועד להצללה ולהחליט האם הפרגולה תספק צל לכל המרפסת או רק לחלק ממנה. הפרגולות של היום דקורטיביות ופונקציונאליות להפליא כאשר למרפסת יש מספר סוגים שיכולים להתאים: פרגולה עומדת הנתמכת על ידי עמודים ופרגולה תלויה נטולת קיר תמיכה או עמודים. הפרגולה התלויה מתאימה מאוד לשטח מצומצם ולמרפסת קטנה או כשרוצים לחסוך במקום כדי להעמיד ריהוט גן כתחליף לעמודי פרגולה. היא למעשה מתחברת לקיר ומספקת הצללה.
סוג החומר אף הוא משפיע על המראה והשימושיות של הפרגולה כאשר יש שני חומרים מובילים בזירת הפרגולות: עץ ואלומיניום, לכל אחד מהם יתרונות ומאפיינים חיוביים. האלומיניום הוא חומר חזק ויציב להפליא בעל גמישות עיצובית, כך שניתן ליצור ממנו מגוון דגמים בשלל סגנונות לפי החזון האדריכלי. היום ניתן לצפות את האלומיניום בשכבת הגנה נוגדת קורוזיה וליהנות ממשקלו הקליל ומהתאמתו למרפסות בסגנון מודרני.

קסם העץ

העץ הוא חומר פופולארי נוסף ביצירת ובניית פרגולות בשל היותו חומר טבעי, המתמזג עם הסביבה הפסטורלית מסביב. כמו כן, העץ ניחן בתכונות של עמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר כל עוד הוא עבר תהליך שהקנה לו את האטימות המבוקשת. עצים שונים בעלי מראה שונה כשיש עצים קלילים ומאסיביים יותר מאחרים. העצים הנפוצים בתחום הם בעיקר האורן שמתאים מאוד לאקלים המקומי וכן עץ גושני האידיאלי לפרגולות גדולות בשל החוזק שלו ועץ במבוק שמביא עמו טאץ' אקזוטי. יש לקחת בחשבון שעץ זקוק לשכבת הגנה מפני רוח ומים וכדאי פעם בתקופה לשמן אותו באמצעות מוצרים ייעודיים לדחיית חרקים וריקבון והוא בהחלט עושה את העבודה ותורם בנוכחותו האלגנטית למרפסת. העץ משתלב נהדר עם מרפסות במראה כפרי כשאפשר לבחור גוונים שונים עם טקסטורות מיוחדות.
כיום יש דיירים המשלבים בין אלומיניום ועץ בדמות פתרונות הצללה ממסגרת אלומיניום עם רעפים מעץ ליצירת ניגוד שיוצר מראה משולב ומעניין במיוחד במרפסת.

הפרגולה מספקת צל וגם בעלת ממד של תיחום, למשל, בין אזור המיועד לאכילה ובין אזור למשחק במרפסת. כמו כן, היא מספקת ממד של פרטיות ליושבי המרפסת ומעלה את ערך הנכס בעיני רוכשים פוטנציאליים שיכולים כך לרכוש דירה עם מרפסת ופתרון הצללה קיים.
חשוב לגשת לתהליך הבנייה עם מידות מדויקות של המרפסת ולהתייחס גם לגודל של הפרגולה המתאימה ביותר לפי האזור שברצונכם לספק לו הצללה. בחרו את הקו הצורני המועדף – האם תעדיפו פרגולה בקווים לינאריים בסימטריה או פרגולה עם פינות מעוגלות, תלוי כמובן גם בתנאי השטח. פרגולות מסוג מתומן הן בין האהובות במרפסות וכן פרגולות הממשיכות בקו רציף את היציאה מהסלון למרפסת.

חשוב לפנות לחברה מקצועית בעלת חומרי הגלם הנדרשים, הידע והמומחיות בתכנון והתקנה מקצועית של הפרגולה לפי המידות הרצויות לאחר בניית המרפסת.

רוצים לדבר עם נציג שלנו?

רוצים שנציג/ה שלנו
יחזור אליכם?
לחצו כאן!

רוצים לדבר עם נציג שלנו?
תפריט נגישות
LM web solution
Call Now Button