Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

מחפשים דירה – טיפים חשובים לקריאה

2.11.16

מחפשים דירה? כך עושים זאת נכון

לכולנו יש חלום קטן לגור יום אחד בבית משלנו ואנחנו עובדים, חוסכים ולבסוף מגשימים את הרצון שלנו. למרות שזה מפתה לקנות או לשכור דירות שהן יפות או נראות טוב על הנייר, חשוב לבדוק כמה דברים מראש ולחפש דירות בצורה נכונה ומושכלת. עקבו אחר הצעדים הבאים כדי להבטיח שאתם מחפשים דירה בדרך הנכונה ושתוכלו לגור בה לטווח ארוך ובראש שקט.

קבעו תקציב מציאותי

לעתים אנו נמשכים לבתים שנמצאים מחוץ לתקציב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו וכך, פעמים רבות, אנשים מוצאים את עצמם בחובות כאשר הם לא מצליחים לעמוד בתשלומים. כדי למנוע מצב שכזה, קבעו תקציב שתוכלו לעמוד בו ודבקו בו בכל מצב. חשבו מה יהיו ההוצאות החודשיות, השנתיות וקחו בחשבון גם הוצאות לא צפויות כמו שיפוצים, תיקונים ועוד. עמידה בתקציב תעזור לכם להיות מאוזנים מבחינה כלכלית ולא לחרוג מעבר לאמצעים שלכם.

בדקו את הרקע של הדירה

פרויקטים רבים של בניה הם "על הנייר" כלומר, נמצאים בשלבי תכנון ראשוניים בלבד. כדי לוודא שאתם לא קונים חתול בשק, בדקו כל פרט אפשרי סביב הדירה שאתם רוצים לקנות כמו חברת הקבלנות המבצעת, היסטוריה של פרויקטים שלהם, בדיקה של אישורי בניה ועוד. חשוב שיהיה לכם כמה שיותר מידע מקדים לפני שאתם עושים את הצד הגדול של רכישת דירה. כאשר אתם רוכשים דירה שנבנתה כבר, בדקו את התשתיות, שאלו שכנים על שביעות הרצון מהדירה שלהם ובררו כל פרט אפשרי על הדירה. בכל הנוגע לשכירת דירה, בדקו שהיא אכן רשומה על שמו של המשכיר (בנסח הטאבו) ושאין עליה חובות כלשהם. בנוסף, רבים בוחרים לרכוש דירות להשקעה. על מנת לוודא כי ההשקעה שלכם תחזור בתשואה טובה, חשוב לבחור באיזורבעל פוטנציאל התפתחות גבוה. בשנים האחרונות משקיעים רבים מחפשים למשל, דירות בחדרה, מתוך ההבנה שהעיר בתנופת פיתוח והנכס שלהם יכול להביא להם בעתיד תשואה גבוהה.

בחירת אזור

בין שאתם רוכשים דירה להשקעה/מגורים ובין שאתם שוכרים דירה, חשוב שהיא תהיה באיזור שיתאים לצרכים שלכם. לבעלי המשפחות, מומלץ לבדוק שיש פארקים, גנים ובתי ספר טובים באיזור המגורים וכן מקומות לרכוש בהם אוכל, שירותי חירום ועוד. קבעו סדר עדיפויות וחשבו אילו דברים חשובים לכם יותר ואילו חשובים לכם פחות ובחרו אזור שעונה על כמה שיותר קריטריונים שקבעתם לעצמכם מראש. בדקו גם את התשתיות העירוניות בסביבה העתידית שלכם וודאו שמערכת הצינורות, החשמל והגז עובדים בצורה תקינה כדי למנוע בעיות. חשוב לתת דגש כמו כן על אזורים מתפתחים וכאלה שכבר בתנופת פיתוח. איזורים אלו מזמינים אליהם זוגות צעירים ומשפחות, חלקם משפרי דיור. דוגמה טובה לכך הם דירות חדשות בחדרה – רבים הם אלו המגיעים כיום לחדרה בכדי ליהנות מעיר ים בתנופה. דבר שבעתיד עשוי להשפיע על ערך הנכס לטובה.

קבוצות רכישה

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר את צמד המילים – קבוצות רכישה. מניסיון העבר, חשוב להיזהר מהשתתפות בקבוצות שכאלה, אך באותה נשימה חשוב לציין כי השתתפות בבניה שכזאת עשויה להוביל לתשואה משמעותית מאוד. אנשים רבים הצליחו להרוויח סכומים נכבדים או לחילופין לחסוך כסף רב. בנוסף, אנו רואים בשנים האחרונות רכישה מסיבית של קרקעות. ברגע שעתודות הקרקע המיועדות לבניה הולכים ונעלמים, אנשים מוצאים באותם הקרקעות השקעות משתלמות. כך למשל מחפשים רבים מגרשים למכירה בחדרה והסביבה, בשל הראייה העתידית. כיום מחיר קרקע בחדרה מתחיל להאמיר, אך אינו מגיע (על פי תחזיות רבות) למחיר השיא שלו. המטרה היא כמובן בבוא העת, ליצור שיתופי פעולה עם קבלן ולבנות נכס שיניב תשואה. את הקרקעות ניתן לרכוש הן באופן פרטי והן בצורה של קבוצות רכישה.

היעזרו באנשים עם ניסיון

אם אתם מכירים אנשים שעוסקים בתחום הנדל"ן, התייעצו איתם לגביי רכישה של דירה שאתם מעוניינים בה. שטחו בפניהם את כל הפרטים הידועים לכם והקשיבו לעצתם המושכלת. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי פגישה עם סוכן נדל"ן שמתמחה באזור בו אתם מעוניינים לרכוש/לשכור דירה שיכול לאתר עבורכם דירה שתעמוד בכל התנאים שהצבתם לעצמכם וכזו שנמצאת בתקציב שקבעתם. המטרה היא כמובן למצוא את איש המקצוע שיוביל אתכם לרכישה הטובה ביותר במה שעשוי להיחשב כעסקת חייכם. לא משנה אם מדובר בעיר גדולה או קטנה – למשרדי התיווך תפקיד משמעותי. דוגמה לתפקוד חשוב של סוכן הנדל"ן – העיר חדרה המתפתחת – משרד תיווך בחדרהמאפשר למתלבטים, להגיע לאיזורים הנחשבים יותר. בנוסף יוכל כמובן להתאים בין התקציב לנכס.

רכישה או השכרה של דירה יכולים להיות מאתגרים אך ככל שיודעים יותר על הנכס, ניתן לעשות החלטה מושכלת שתתאים גם לכיסנו וגם לחיינו.

רוצים לדבר עם נציג שלנו?

רוצים שנציג/ה שלנו
יחזור אליכם?
לחצו כאן!

רוצים לדבר עם נציג שלנו?
תפריט נגישות
LM web solution
Call Now Button